XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu (31.10.) kończymy nabożeństwa różańcowe. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę różańcową. Jednocześnie zapraszamy w dniu jutrzejszym zaraz po Mszy św. wieczornej na wieczór uwielbienia Boga wraz ze Świętymi.

2. Dziś (30.10) podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji o. Huberta z racji jego zbliżających się imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Za kilka dni rozpoczynamy miesiąc listopad i od 5.11 (od soboty) zapraszamy codziennie na nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30. Ponadto w każdy piątek listopada o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Można jeszcze przynosić na wypominki do zakrystii lub kancelarii. Kartki są wyłożone na stoliku pod chórem.

4. We wtorek (1.11) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że ta Uroczystość jest jedną z siedmiu Uroczystości nakazanych i tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy świętej.

Msze św. odprawiane będą w naszym kościele o godz. 7.30; 9.00; 10.30 i 18.00. Na Cmentarzu Miejskim Msza św. będzie o godz. 13.00 – przed Mszą Św. na cmentarzu o godz. 12.30 odprawimy procesję żałobną modląc się za naszych zmarłych. Na Cmentarzu Łyżwy przyjmowane będą wypominki i zbierane ofiary na franciszkańskie seminarium. Po Mszy św. będzie też możliwość poświęcenia nowego nagrobka.

5. Środa (2.11) jest dniem, w którym wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, czyli jest tzw. Dniem Zadusznym. Msze św. w naszym kościele będziemy sprawowali o godz. 7.00, 10.30 i 18.00.

Procesja żałobna wewnątrz kościoła w czasie której będziemy się modlić za wszystkich wiernych zmarłych odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.30. Jednocześnie informujemy, że przez osiem pierwszych dni listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować jedynie za zmarłych.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I piątek i I sobota miesiąca. W piątek (4.11) kapłani odwiedzą chorych z terenu naszej parafii z posługą sakramentalną. Msze św. w piątek będą o godz. 7.00, 16.30 (dla dzieci i młodzieży) i o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi będzie na 20 min przed każdą Mszą św. Ofiary zebrane tego dnia będą przeznaczone na wsparcie misji franciszkańskich.

7. W sobotę (5.11) serdecznie zapraszamy na Mszę św. o 10.30 i modlitwę różańcową związaną z wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi. A na godz. 20.45 zapraszamy na wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

8. Za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom ulic: Limanowskiego i Łyżwy. W najbliższą sobotę 5.11. o godz. 8.00 posprzątanie świątyni powierzamy mieszkańcom ulicy: Ogólnej, Ogrodniczej i Oleśnickiej.