Świetlica franciszkańska

Od 2009 r. działa przy naszej parafii świetlica opiekuńczo – wychowawcza imienia  „Świętego Franciszka”. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.30 do 17.30. Uczęszczają do niej dzieci z naszej dzielnicy w wieku od 5 do 15 lat.

Do prowadzenia świetlicy zatrudninone są dwie osoby: Pani Grażyna Gronek – koordynator i Pani Dorota Misiura – opiekun wychowawca, opiekunem duchowym jest o. Piotr Kłys. Dzieciom udzielamy pomocy w odrabianu lekcji, zapewniamy posiłek, dbamy o rozwój nowych zainteresowań jak np.: gra na instrumentahc muzycznych, komputerach.

Świetlica wyposażona jest w sprzęt sportowy taki jak piłkarzyki, stół do ping ponga, materace do ćwiczeń. Zainstalowany projektor umożliwia wyświetlenie filmów, bajek, kareoke i programów naukowych. Organizujemy dzieciom ferie, wycieczki i wyjazdy kolonijne.

Na terenie ogrodu posiadamy miejsce do grillowania i spotkań okolicznościowych.

Działalność naszej świetlicy jest wspierana przez Urząd Miasta w Skarżysku Kamiennej w ramach gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii.