XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W miesiącu październiku nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o 17.15. Różaniec dla dzieci jest: we wtorki i w czwartki o 16.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W dniu jutrzejszym (3.10) w wigilię Uroczystości św. Franciszka zaraz po Mszy św. wieczornej zapraszamy na TRANSITUS – piękne nabożeństwo upamiętniające moment błogosławionej śmierci św. Franciszka. We wtorek natomiast obchodzić będziemy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu.

3. We wtorek (4.10) przypada także 14 rocznica konsekracji naszej parafialnej świątyni, której dokonał ks. Biskup Zygmunt Zimowski w 2007 roku. Trzeba też przypomnieć, że do Konsekracji świątynię, przy pomocy oddanych parafian, przygotował o. Marek Zienkiewicz, którego
2 rocznice śmierci będziemy obchodzić 13.10. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich na Msze św. wieczorną o godz. 18.00 w jego intencji.

4. W tym tygodniu (7.10) przypada pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjnie w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych z terenu naszej parafii z posługą sakramentalną. Msze św. w piątek będą o godz. 7.00, 16.30 (dla dzieci i młodzieży) i o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi będzie na 30 min przed Mszą św. Ofiary zebrane tego dnia będą przeznaczone na wsparcie misji franciszkańskich. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 zostaną poświęcone różańce dzieciom, które rozpoczynają przygotowanie do uroczystości 1 Komunii św.

5. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie świątyni mieszkańcom ulicy 3 Maja a także za ofiarę na kwiaty do kościoła. W najbliższą sobotę (15.10) o godz. 8.00 posprzątanie świątyni powierzamy mieszkańcom ulicy: Jaskółczej, Kanarkowej, Kosynierów.