XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Przy tej okazji warto wspomnieć, że tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach: 4-6.12.2022. Poprowadzi je o. Marek Urban CSsR (Redemptorysta).

2. Dziś (20.11) podczas Mszy św. o godz. 10.30 modlić się będziemy w intencji o. Janusza, proboszcza naszej parafii i gwardiana tutejszego klasztoru z racji jego jutrzejszych imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W minioną niedzielę zostały poświęcone opłatki, które roznosi do domów na terenie naszej parafii br. Paweł. Czyni to w dni powszednie od 15.30 do 19.00; w soboty od 10.00. Przy okazji tych spotkań brat Paweł roznosi także kartki-zgłoszenia na Wizytę duszpasterską, czyli tegoroczną Kolędę. Owe zgłoszenia od przyszłej niedzieli można będzie wrzucać do skarbony przy drzwiach kościoła.

4. Dziś po wszystkich Mszach św. do skarbony przy szklanych drzwiach świątyni zbierane są ofiary na potrzeby Sióstr Klauzurowych – Sióstr Klarysek. Miejmy świadomość, że to one wypiekają dla naszej Parafii hostie do sprawowania Mszy świętych i modlą się za naszą parafię.

5. Zapraszamy wszystkich na kolejne parafialne wyjście do kina Centrum w Skarżysku – Kamiennej. Specjalnie dla naszej wspólnoty 9.12 o godz. 18.00 zostanie wyświetlony film pt.: „PROROK”, opowiadający historię z życia bł. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Więcej informacji na naszej parafialnej stronie internetowej. Bilety na ten seans w cenie 10 zł. dostępne są tylko w naszej zakrystii.

6. W następną niedzielę (27.XI) przypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej Niepokalanej Cudownego Medalika św. Katarzynie Laboure. Z tej okazji Msza św. o godz. 10.30. sprawowana będzie w intencji wspólnoty Apostolatu Maryjnego z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Od następnej niedzieli rozpoczyna się czas adwentu. Już dziś serdecznie zapraszamy w dni powszednie na Msze święte, tzw. Roraty o 6.30 rano.

Zainteresowanych informujemy, że w nadchodzących tygodniach są jeszcze wolne intencje Mszy św. w naszej parafii.

8. Za sprzątanie świątyni i ofiary na kwiaty serdecznie dziękujemy mieszkańcom ulicy Podjazdowej. W najbliższą sobotę 26.11 o godz. 8.00 posprzątanie świątyni powierzamy mieszkańcom ulicy: Przesmyk, Ptasiej, Równoległej.