XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W miesiącu październiku nabożeństwo różańcowe odprawiać będziemy codziennie o 17.15. Różaniec dla dzieci będzie we wtorki i w czwartki o 16.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Różańce dzieciom, które rozpoczynają przygotowanie do uroczystości 1 Komunii św. zostaną poświęcone w przyszłą niedzielę (8.10) podczas Mszy św. o godz. 12.00.

2. W zakrystii rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji Mszy świętych na przyszły rok.

3. We wtorek (3.10) w Wigilię Uroczystości św. Franciszka zaraz po Mszy św. wieczornej zapraszamy na TRANSITUS – jt. piękne, franciszkańskie nabożeństwo upamiętniające moment błogosławionej śmierci św. Franciszka. (Na to nabożeństwo należy przynieść ze sobą świece).

W środę natomiast (4.10) obchodzić będziemy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu.

Trzeba nam też pamiętać, że w środę (4.10) przypada 16 rocznica konsekracji naszej parafialnej świątyni, której dokonał w 2007 roku ks. Biskup Zygmunt Zimowski. Trzeba też przypomnieć, że do Konsekracji świątynię, przy pomocy oddanych parafian, przygotował o. Marek Zienkiewicz, którego 3 rocznicę śmierci będziemy obchodzić 13.10. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich na Msze św. wieczorną o godz. 18.00 w intencji zmarłego o. Marka.

4. W tym tygodniu (6.10) przypada pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjnie w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych z terenu naszej parafii z posługą sakramentalną. Msze św. w piątek będą o godz. 7.00, 16.30 (dla dzieci i młodzieży) i o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi będzie na 30 min przed Mszą św. Ofiary zebrane tego dnia będą przeznaczone na wsparcie misji franciszkańskich.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy na dodatkową Mszę św. o 10.30 i na modlitwę różańcową związaną z wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ulicy Czachowskiego. W najbliższą sobotę (7.10) o godz. 8.00 posprzątanie świątyni powierzamy mieszkańcom ulic: Czerwonego Krzyża, Dobrej, Fabrycznej.