XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pod nowym adresem zaczyna działać nasza parafialna strona internetowa: www.skarzysko.franciszkanie.pl Zapraszamy do czytania treści tam umieszczanych i przeglądania zdjęć z wydarzeń z życia wspólnoty parafialnej. Na pewno znajdą się tam co tydzień ogłoszenia parafialne i intencje Mszy świętych na bieżący tydzień.

2.  W miesiącu październiku serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.15. Dzieci na Różaniec zapraszamy we wtorki i w czwartki o godz. 16.30. W październiku adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 17.00.

3. Dziś z racji „Dnia Papieskiego” przy drzwiach świątyni odbywa się kwesta i można wesprzeć materialnie, budowany przez nas wszystkich od 22 lat „żywy pomnik” św. Jana Pawła II.

4. W środę (19.10) o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku – Kamiennej zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, w 38 rocznicę Męczeńskiej śmierci Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

5. Zapraszamy na kolejne parafialne wyjście do kina Centrum w Skarżysku-Kamiennej. Specjalnie dla naszej parafii 27.10 o godz. 18.15 zostanie wyświetlony film pt.: „Medjugorje”. Bilety w cenie 10 zł. dostępne są tylko w naszej zakrystii.

6. W minionym tygodniu bardzo sprawnie przeprowadzono prace konserwacyjne starych okien przed wstawieniem nowych w budynku naszego parafialnego kościoła. Już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim za ofiarność i modlitwę, a jednocześnie prosimy o materialne wsparcie remontu „wspólnego dobra” jakim jest parafialna świątynia. Rozpoczęcie następnego etapu (wstawienie nowych okien) planowane jest pod koniec miesiąca.

7. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc pamięci o zmarłych. Na stolikach wyłożone są kartki na wypominki, które po wypełnieniu można przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom ulicy: Jagodowej, Jastrzębiej, Kościuszki. W najbliższą sobotę 22.10 o godz. 8.00 posprzątanie świątyni powierzamy mieszkańcom ulicy: Kredytowej, Kruczej i Langiewicza.