VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023

KOMUNIKAT BISKUPA MARKA

W ostatnich dniach dotarła do nas wiadomość o trzęsieniu ziemi, które miało miejsce na terenie Turcji i Syrii. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym katakliźmie, a także za tych, którzy z ogromnym poświęceniem pospieszyli im na ratunek. Jednocześnie proszę, aby w niedzielę, tj. 12 lutego zostały zbierane ofiary na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.   Wasz Biskup Marek

Z tej racji dziś do skarbony przy głównych drzwiach kościoła zbieramy ofiary na ten cel.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 1 niedzielę Wielkiego Postu, tj. 26.02 i potrwają do środy włącznie. Nauki wygłosi ks. Waldemar Pawelec (SAC). Przynależący do zgromadzenia Księży Pallotynów, a obecnie pracujący na terenie Ukrainy. Szczegółowe informacje podane będą w późniejszym terminie.

2. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ulicy 1 Maja (numery nieparzyste). W najbliższą sobotę (18.02) o godz. 8.00 posprzątanie świątyni powierzamy mieszkańcom ulic: 1 Maja (numery parzyste).