Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 2023

1. W pierwszym dniu Nowego Roku życzymy wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i Sympatykom Parafii, aby Bóg napełniał Wasze serca pokojem i bratnią miłością. Niech Święta Boża Rodzicielka Maryja uprasza Wam i Waszym rodzinom obfitość łask Bożych przez wszystkie dni rozpoczynającego się Roku Pańskiego 2023.

2. Trwa wizyta duszpasterska, której plan dostępny jest na parafialnej stronie internetowej, profilu facebookowym oraz w gablocie w kruchcie kościoła. Kolęda na najbliższe dni przedstawia się następująco:

2.01. (poniedziałek) od godz. 16.00

ul. Gołębia, ul. Jaskółcza, ul. Jastrzębia, ul. Kanarkowa, ul. Krucza, ul. Ptasia, ul. Skowronkowa, ul. Słowikowa

3.01. (wtorek) od godz. 16.00

ul. Bazaltowa, ul. Bursztynowa, ul. Kościuszki, ul. Piękna, ul. Podjazdowa, ul. Przesmyk, ul. Średnia

4.01. (środa) od godz. 16.00

ul. Bobowskich, ul. Chłodna, ul. Dobra, ul. Rzeźniana, ul. Świeża, ul. Wesoła, ul. Wiśniowa

5.01. (czwartek) od godz. 16.00

ul. Bilskiego, ul. Organizacji Orzeł Biały, ul. Szarych Szeregów

7.01. (sobota) od godz. 10.00

ul. Głogowa, ul. Grzybowa, ul. Jagodowa, ul. Langiewicza, ul. Łyżwy, ul. Oleśnicka

Na kolędę należy przygotować:

– krzyżyk, świecę, kropidło, wodę świeconą (woda święcona dostępna jest koło chrzcielnicy)

– dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty od religii.

Cel wizyty kolędowej:

– dla wspólnej modlitwy, pobłogosławienie domu i rodziny, rozmowy duszpasterskie

Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na okna do naszej parafialnej świątyni. Z góry składamy za nie serdeczne Bóg zapłać!

3. W I piątek miesiąca (6.01) obchodzimy święto nakazane Uroczystość Objawienia Pańskiego (tzw. Uroczystość Trzech Króli). Msze św. tego dnia sprawujemy jak w każdą niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. będziemy święcili kredę do oznaczenia domów. Ofiary zebrane tego dnia na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji franciszkańskich. Także w tym dniu odbędzie się skarżyski Orszak Trzech Króli, który wyruszy o godz. 13.30 z placu kościelnego parafii Św. Brata Alberta do Ostrej Bramy. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Z racji uroczystości Trzech Króli wizyta kapłanów u chorych z posługą sakramentalną zostaje przełożona na następny piątek 13.01.

5. W I sobotę miesiąca (7.01) zapraszamy na Mszę św. o 10.30 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Informujemy, że w Ostrej Bramie 14 stycznia rozpocznie się kolejna edycja nauk dla narzeczonych. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w sekretariacie Sanktuarium.

7. Za sprzątanie świątyni serdecznie dziękujemy zatroskanym parafianom. W najbliższą sobotę 07.01 o godz. 8.00 posprzątanie świątyni powierzamy mieszkańcom ulicy: Świeżej, Towarowej i Wąskiej.