NIEDZIELA PALMOWA 2023

1. Dziś zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali, a od poniedziałku do środy na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 17.00 – 18.00. Od godz. 17.30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Osoby chętne do skorzystania z sakramentu pokuty zapraszamy także w ciągu dnia do klasztoru.

2. Rozpoczynający się dziś Wielki Tydzień to szczególny czas w życiu Kościoła. Celebrować będziemy najważniejsze misteria wiary. Celebracje Świąt Paschalnych rozpoczniemy wieczorną liturgią Wielkiego Czwartku. Post ścisły obowiązuje nas w Wielki Piątek, a paschalny w Wielką Sobotę.

3. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można składać w skarbonie przy głównych drzwiach świątyni. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. Rezurekcyjna.

4. W naszej świątyni:

a) Wielkoczwartkowa liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 21.00. Spowiedź tego dnia od godz. 14.00 – 17.30, a także jest możliwość spowiedzi w klasztorze na tzw. dzwonek przez cały dzień.

b) Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 21.00. Spowiedź tego dnia od godz. 14.00 – 17.30, a także jest możliwość spowiedzi w klasztorze na tzw. dzwonek przez cały dzień. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie o godz. 15.00.

c) Wielka Sobota jest szczególnym dniem modlitwy, ciszy i zadumy w życiu Kościoła. Tego dnia Kościół trwa na adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich Parafian do trwania na modlitwie przy Grobie Pana. Możliwość spowiedzi tego dnia będzie od 10.00 do godz. 14.00 i od 18.00 do godz. 19.30. Nie będzie spowiedzi podczas Liturgii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

Obrzęd błogosławienia pokarmów rozpocznie się od 10.00 i potrwa do godz. 14.00.

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nasza wspólnota zakonna w świątyni będzie odmawiała modlitwy brewiarzowe o godz. 7.45. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

d) Liturgię Wigilii Paschalnej (w sobotę) rozpoczniemy o godz. 20.00.

e) W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 6.00 uroczystą procesją z Najświętszym Sakramentem w koło kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie procesji i czynny udział w niesieniu chorągwi procesyjnych. Zapraszamy dziewczynki sypiące kwiatki. Bijące dzwony oznajmią Światu radosną wieść o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Msza św. Rezurekcyjna zostanie odprawiona w intencji ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu i dobrodziejów naszego parafialnego kościoła. Bogu szczególnie dziękować będziemy za wszystkich ludzi wspierających wymianę okien w naszej parafialnej świątyni. Następne Msze św. będą o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży i parafialnej grupie Caritas za przeprowadzenie świątecznej zbiórki żywności w pobliskich sklepach. Dziękujemy za przygotowanie i rozwiezienie paczek.

Dziękujemy także za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ulicy Franciszkańskiej.