IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

1. Dziś o godz. 13.00 wraz z naszym Organistą, p. Szczepan zaprasza na wspólne kolędowanie. Zaprezentują się min.: nasza parafialna Schola, nasz parafialny Chór oraz Uczniowie pana Szczepana. Serdecznie zapraszamy.

2. W najbliższy czwartek (02.02) w Kościele celebrujemy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte tego dnia będą o godz.: 7.00, 10.30 i 18.00. Taca tego dnia z polecenia ks. Biskupa Marka przeznaczona będzie na Zakony klauzurowe. Obrzęd poświęcenia świec będzie podczas wszystkich Mszy św.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W I piątek (3.02) w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych z terenu naszej parafii z posługą sakramentalną. Msze św. w piątek będą o godz. 7.00, 16.30 (dla dzieci i młodzieży) i o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi będzie na 15 min przed każdą Mszą św. Ofiary zebrane tego dnia będą przeznaczone na wsparcie misji franciszkańskich.

4. Z racji 1 soboty miesiąca (4.02) serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i modlitwę różańcową związaną z wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Organizujemy samolotową pielgrzymkę do Francji śladem Św. Teresa od Dzieciątka Jezus w dniach 01 – 07.07.2023. Szczegółowy plan dostępny jest na tablicy ogłoszeniowej i na stronie internetowej parafii. Na trasie pielgrzymki znajduje się m.in.: Kaplica cudownego Medalika w Paryżu oraz piękne sanktuarium Świętego Michała Archanioła. Zapisy przyjmujemy i informacji udzielamy w zakrystii.

6. Codziennie, od poniedziałku do piątku serdecznie zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 17.00 – 18.00. Niech będzie to czas naszego przygotowania i wyciszenia się przed wieczorną Eucharystią, a także niech to nasze trwanie przed Panem Jezusem przyniesie Pokój do naszego serca w tym nie łatwym czasie.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ulic: Żurawiej, 3 Maja (n-y nieparzyste) i Szczepanów. W najbliższą sobotę 4.02 o godz. 8.00 posprzątanie świątyni powierzamy mieszkańcom ulicy: 3 Maja (numery parzyste).