II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu i w przeprowadzeniu rekolekcji. Na tacę w poniedziałek i we wtorek zebraliśmy 3880 zł. Ofiary zostały przeznaczone pokrycie kosztów ogrzewania świątyni. Serdeczne Bóg zapłać za tak wielki dar.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach:

– Drogi Krzyżowej dla dzieci w piątek o godz. 16.30

– Drogi Krzyżowej dla dorosłych w piątek o godz. 17.15

– Drogi Krzyżowej dla młodzieży w piątek o godz. 18.30

– Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17.00

3. W Wielkim Poście zapraszamy,od poniedziałku do czwartku na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 17.00 – 18.00. W te dni jest też możliwość skorzystania z sakramenty spowiedzi od godz. 17.30.

4. Parafialna grupa Caritas prowadzi świąteczną zbiórkę żywności dla ludzi mieszkających na terenie naszej Parafii, a potrzebujących wsparcia. Produkty żywnościowe i chemię gospodarczą można przynosić do 26.03., do zakrystii. W piątek i sobotę (10 i 11.03.) przeprowadzona będzie zbiórka żywności w pobliskim sklepie Lewiatan.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w wyznaczone dni tylko popołudniami, od godz. 16.00.

6. Organizujemy kolejne wspólnotowe wyjście do kina na film o św. Józefie, pt.: „Opiekun”. Film ten dla naszej parafii będzie: 13.03 (poniedziałek) o godz. 18.15. Bilety dostępne są w naszej zakrystii w cenie 10 zł. Więcej informacji o filmie w gazecie na stoliku przy drzwiach kościoła.

7. Dziś po Mszach św. do skarbony przy drzwiach świątyni można składać ofiary na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes”. A od przyszłej niedzieli do tej samej skarbony zaczniemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na świąteczny wystrój naszej świątyni. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. Rezurekcyjna.

8. W przyszłą niedzielę (12.03) odbędzie się kiermasz palm wielkanocnych organizowany przez szkołę podstawową nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Skarżysku – Kamiennej. Cały dochód z palm zostanie przekazany na doposażenie sal terapeutycznych.

9. W najbliższą sobotę (11.03) o godz. 8.00 posprzątanie świątyni powierzamy mieszkańcom ulicy Bobowskich.